Môj vianočný zážitok

Autorka: Oľga

Bol to vianočný čas v r.2018 pomyslela som si ,že som už dávno nebola v kostole na omši tak som sa vybrala na poobednú omšu vybrala som si miesto v lavici kde boli z kraja ešte dve miesta voľné. Moju pozornosť zaujal predo mnou na lavici  malý ruženček krásny slabomodrý krížik a desať guličiek a ešte tam bola brošňa strieborná a boli v nej  zasadené  biele guľky ,ako perličky. Tieto predmety tak upútali moju pozornosť ,že som len rozmýšľala, kde sa to tu vzalo. Za chvíľu si prisadla vedľa mňa pani a pohrúžila sa do modlitby. Po skončení omši som ešte chvíľu zostala sedieť v lavici, aby som sa netlačila  pri východe a ako som tak pozerala na predmety môjho záujmu ,počula som telepatický. „Zober si to, je to pre teba zato, že si prišla do kostola“, tak som dostala dar z neba.

Na Štedrý deň som sa opäť vybrala na polnočnú omšu a išla som trochu skôr, aby som sa ešte prešla po námestí pozrela si betlehem a vysvietený vianočný strom. Moju pozornosť upútala kôpka nejakých handier pri múre budovy. Prišla som bližšie, a tam ležali muž a žena  bezdomovci .Bolo mi ich ľúto, že v tomto veku sa ocitli na ulici a ešte v taký sviatočný deň .Otočila som sa a bežala domov nabalila som do krabičiek zemiakový šalát ,vyprážané ryby a pridala som aj flašku rumu, čo som neminula na pečenie. Vrátila som sa na námestie, bola už za 5 min. polnoc ,tak som v duchu vyslala myšlienky prosím obsaďte mi tam miesto.

Bezdomovci sa potešili môjmu daru a ja som bežala do kostola ,bolo tam už dosť plno ,ale miesto kde som sedela naposledy bolo voľné, celá lavica. Aj keď bol kostol plný ja som v mojej lavici sedela sama do konca omše .Takže moja prosba bola vyslyšaná, len mi bolo  divné, že si tam nikto neprisadol. Asi to obsadili anjeli.

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s