Pokojná myseľ je silná myseľ

Na to, aby ste získali myseľ naplnenú pokojom, sa musíte naučiť „vyprázdniť“ si ju od myšlienok. Je to schopnosť, ktorá sa dá naučiť, ak ju dostatočne trénujete. V podstate sa vaša myseľ nedá vyprázdniť od myšlienok, lebo hlavnou úlohou mozgu je myslieť. Ale čo si treba uvedomiť, že so treba vyprázniť myseľ od myšlienok, ktoré vám neslúžia k dobru: strach, pochybnosti, nenávisť, pocity viny, nedostatočnosti, atď. Už len to, že sa o to budete usilovať, vám prinesie úľavu.

Keďže si myseľ vypráznite, vznikne tam voľný priestor pre niečo iné. Vákuum v mozgu nemôže existovať dlho. Po vyprázdnení si mysle od negatívnych myšlienok si ho okamžite začnite napĺňať myšlienkami, ktoré vás povzbudia a podporia. Staré negatívne myšlienky, s ktorými ste žili už dlho, sa určite budú snažiť vrátiť naspäť a ovládnuť vašu myseľ, ako predtým. Na toto buďte pripravené. Ak si zaplníte voľné miesto v mysli dobrými a láskyplnými myšlienkami,  negatívne myšlienky sa tam nebudú môcť usalašiť. Ukáže sa im nápis „obsadené!“

Jeden veľmi múdry muž raz povedal, „ Človek je tým, na čo celý deň myslí.“ Slávny psychológ sa vyjadril, „Človek má veľmi silnú tendenciu byť takým, akým si sám seba neustále predstavuje.“ Hovorí sa, že myšlienky sú veci. Obsahujú dynamickú silu. Keď sa na tým zamyslíte, dáva to zmysel. Sila myšlienky vie prekonávať akékoľvek prekážky. Mnohé z vás zažili niečo také, keď ste sa doslova vašimi myšlienkami dostali do, alebo z, nejakej situácie. Predstavte si, že ste na základnej škole a želáte si, aby vás pani učiteľka dnes nevyvovala. Určite ste v takýchto momentoch praktizovali silu pozitívneho myslenia a doslova ste si želaný výsledok „vy-mysleli“. Želali ste si, aby vás nevyvolala a to sa aj stalo. Myšlienkami si môžete priviesť zlé zdravie, alebo si môžete zdravie pozitívnym myslením zlepšiť. Záleží na tom, akým smerom sa vaše myšlienky uberajú—každú hodinu, každý deň.

Ak myslíte istým spôsobom, pritiahnete si tak podmienky, ktoré to odrážajú. Myslite odlišne a odrazí sa to aj na podmienkach, v ktorých sa ocitnete. Vonkajšie podmienky sú vytvorené myšlienkami. Myšlienky sú vytvárané podmienkami—toto platí už oveľa menej.

Pozitívne myšlienky priťahujú výsledky s rovnakou frekvenciou. To znamená, že ak VERÍTE (nie len dúfate, ale veríte. Dúfanie je vyjadrenie strachu-negatívnej emócie. Musíte si veriť!), že sa vám niečo podarí, tak si okolo seba ovplyvníte podmienky takým spôsobom, že sa k vám pozitívny výsledok aj dostaví. To isté platí aj pri negatívnom myslení. Ak ste zvyknutá stále sa sťažovať, byť nervózna zo všetkého a vo všetkom vidieť len problém, tak si tak formujete vonkajšie podmienky, ktoré vám často prinesú negatívne výsledky.

Na to, aby ste si zmenili vaše podmienky života, musíte začať od vášho myslenia. Myslite odlišne, ako doteraz. Pasívne neakceptujte negatívne podmienky, ale si ich predstavte tak, ako majú byť. Udržte si tento obraz v mysli, vytvorte ho do detailov, verte mu, že existuje, meditujte o ňom, modlite sa k nemu, pracujte na ňom a nikdy na neho nezabudnite. Ak naň budete myslieť deň, alebo dva, alebo týždeň a potom prestanete—to nebude fungovať. Musíte naň myslieť a veriť neustále. Každý deň.

Ak myslíte negatívne, pritiahnete si negatívne výsledky.

Ak myslíte pozitívne, prídu k vám pozitívne výsledky.

Zákon prosperity a šťastia hovorí, „Verte si a úspech sa dostaví.“

Ďalším spôsobom, ako sa naučiť myslieť pozitívne, je cez rozhovor. Veľmi záleží na tom, aký máte so sebou vnútorný dialóg. Ak si budete stále hovoriť, že nie ste dosť dobrá, alebo že niečo neviete, tak je veľmi možné, že nebudete so sebou nikdy spokojná. Ak chcete byť v pokoji a mieri, rozprávajte sa so sebou bez hnevu. Ak sa chcete zbaviť strachu, upokojte sa svojimi vlastnými slovami. Nezačnite si hovoriť, aké je to strašidelné a čo všetko sa môže stať.

Ak sa ocitnete v konverzácii s druhými ľuďmi o niečom negatívnom, snažte sa do konverzácie vkladať slová, ktoré sú pokojné a celú atmosféru ukľudňujú. Potom si všimnite, ako to pôsobí proti napätiu v konverzácii. Dávajte si pozor, aké slová vyslovujete pri raňajkách. Ak budete negatívna už pri raňajkách, nastavíte si tak tón na celý deň. Vždy si povedzte, že váš deň bude pokojný, a ak sa stretnete s problémami, budete ich vedieť vyriešiť pozitívnym spôsobom. Takýmto spôsobom si „nastavíte“ svoj deň, ale aj svoje myslenie. Sledujte aj to, ako sa vyjadrujete. Vynechajte z akejkoľvek konverzácie negatívne myšlienky a nápady, sarkazmus, nervozitu, frustráciu.

Slová vytvárajú myslenie. A ak budete určité slová vyslovovať dosť často, vytvoríte si tak myslenie, ktoré bude tieto slová odrážať. Cez myslenie vznikne viera—a ak v niečo veríte, tak vlastne následne prispôsobujete svoje správanie a očakávania tomu, v čo o sebe veríte. Ako príklad uvediem: stále si opakujete, že na túto prácu nie ste dosť dobrá. Na začiatku tomu neveríte, ale máte strach z danej práce. Postupom času, ako si túto vetu neustále opakujete, tomu začnete podvedome veriť. Potom sa táto podvedomá myšlienka začne premietať do vedomia cez vašu vieru, že „naozaj na to nemám“. No a to následne bude ovplyvňovať vaše činnosti …ako výsledok zostanete v starej práci, ktorá vás nenapĺňa a nudí a nikdy nepožiadate o zmenu a povýšenie, lebo „na to nemáte“.

Ďalším efektívnym spôsobom, ako si vytvoriť kľudnú myseľ, je cez ticho. Každý deň si vyhraďte cca 10-15 minút, počas ktorých budete ticho. Choďte do tichej izby, ľahnite si na gauč, alebo na posteľ a jednoducho len buďte. Neriešte nič, na nič nemyslite, nech vás nikto neotravuje, s nikým sa nerozprávajte, nič nečítajte. Dajte si myseľ do „neutrálu“.

Vždy si v mysli vytvárajte pozitívne slová a myšlienky.

2 thoughts on “Pokojná myseľ je silná myseľ

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s